Atrakcje


Plan Leśnego Zakątka

Ciuchcia rusza z przystanku na końcu sadu. jedzie wzdłuż całego gospodarstwa i wraca do przystanku początkowego. Na terenie gospodarstwa  są przystanki, można wsiąść i wysiąść na dowolnym z nich. Balbinką mogą podróżować zarówno dorośli jak i dzieci. Ciuchcia jeździ co ok. godzinę. 

 

Z naszej górki można zjeżdżać o każdej porze roku! Bez wątpienia największa atrakcja gospodarstwa. Mogą z niego korzystać zarówno dzieci jak i dorośli. Pontony są jedno i dwuosobowe. Przy torze, oprócz regulaminu korzystania, jest instrukcja obrazkowa-nawet dzieci radzą sobie świetnie. Zalecamy, aby dzieci wciągały ponton pod górę -w miarę możliwości- same.

Drążki, na których dzieci mogą ćwiczyć sprawność swoich rąk i nóg. Drążki zamocowane są na dwóch wysokościach, korzystanie z trzepaków tylko pod opieką osoby dorosłej!

 

 

 

Niemal 30 metrowy zjazd na linie. Dla małych i dużych - ograniczeniem jest tylko waga użytkownika: maksymalna 70kg.

 

 

To jest to, co małe dzieci lubią najbardziej: gotowanie eliksirów z liści, parzenie kawy z patyków i babranie się w błocie... Rodzicom polecamy hamak i herbatkę z melisy;)

 

Aby ćwiczyć koordynację ruchową i równowagę zachęcamy dzieci do pokonania leśnego toru przeszkód. Znajdziecie tutaj równoważnie, ruchomą ramkę, most wiszący, tor z opon czy pajęczyny.

Dla poszukiwaczy przygód mamy niewielki labirynt. Latem kiedy drzewa się zazielenią labirynt jest prawie niewidoczny pomiędzy gałęziami.  Przejście nie jest trudne, ale z jednej strony ogranicza je tunel.

Do labiryntu mamy również kilka gier, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Rozległe górki z piasku dadzą radość niejednemu dziecku. Dodatkowo w beczkach jest woda, która pomaga w kreatywnej zabawie. Latem prawie cała piaskownica znajduje się w cieniu, co chroni najmłodszych przed upałem.

Miejsce na artystyczne wyrażenie emocji przez naszych najmłodszych gości. Tu zawsze ktoś jest i zawsze coś maluje.  Na dorosłych czekają hamaki i książki na półkach. 

 

Od czerwca do września zapraszamy na baseny. Jeden głębokości ok 50-60cm, drugi ok 20-30.

 

Jeśli tylko zima posypie białym puchem ruszamy z kuligami. Nie trzeba przywozić swoich sanek, wystarczy przyjechać i korzystać;-)

LABIRYNT W KUKURYDZY- CORN MAZE

Zapraszamy do labiryntu w kukurydzy! Przed labiryntem dzieci mogą pobawić się z farmerów, poukładać kostki słomy i pohasać po balotach, a w labiryncie poszukać ukrytych tablic! Za znalezienie wszystkich przewidziano kukurydzianą nagrodę;-) 

do góry