Warsztaty edukacyjne

Przypominamy, że do warsztatów należy też wybrać dowolny wariant odwiedzin. Można wybrać same warsztaty, ale wtedy po warsztatach grupa nie korzysta z pozostałej części gospodarstwa. Czas trwania warsztatów uzależniony jest od stopnia trudności wybranego tematu oraz od wieku i sprawności manualnej uczestników.

Koszt warsztatów 23 zł (cena uwzględniona w wariantach 4 i 5)

Pory roku na wsi

Opowieść o pracach, które na wsi wykonuje się w danej porze roku.  Spacer ścieżką, gdzie można obejrzeć stare narzędzia rolnicze do prac polowych. Dzieci wykonają pamiątkowy obrazek związany z aktualną porą roku.

  • Stopień trudności *
  • Czas trwania ok 30-60minut. 

Zabawkarstwo- ptaszek dziobiący 

Rozmowa o tym, czym dawniej bawiły się dzieci. Dzieci wykonają samodzielnie tradycyjną  zabawkę: ruchome ptaszki dziobiące lub pomalują ręcznie rzeźbionego drewnianego ptaszka (ptaszek malowany).

  • Stopień trudności ***
  • Czas trwania 40-60 minut

Zabawkarstwo- ptaszek malowany

Rozmowa o tym, czym dawniej bawiły się dzieci. Dzieci ozdobią samodzielnie tradycyjną zabawkę:  pomalują ręcznie rzeźbionego drewnianego ptaszka (ptaszek malowany).

  • Stopień trudności **
  • Czas trwania 40-60 minut

Tkactwo- krajka

Opowieści o tkaninie.  Dzieci samodzielnie utkają krajkę za pomocą bardka.  Warsztaty odpowiednie dla nieco starszych dzieci od 8 lat, również dla nastolatków i dorosłych.

Stopień trudności ***

Czas trwania od 60-90 minut

Słowiańskie lalki mocy- motanki

Opowieści z dawnych czasów: słowiańska legenda o powstaniu świata. Dzieci wykonają własnoręcznie motankę- lalkę szczególnie ważną w dawnych czasach, wykonywaną bez użycia igły. Warsztaty odpowiednie dla dzieci od 7 lat  również dla nastolatków i dorosłych.

  • Stopień trudności ***
  • Czas trwania 40-90 minut

OFERTA JESIENNA!
ROZRYWKOWA GRA TERENOWA + WARSZTATY INDIAŃSKIE/PIRACKIE  23 ZŁ

Ulubiony temat wakacji w wersji jesiennej! Gra terenowa o tematyce indiańskiej lub pirackiej zakończona wykonaniem indiańskich pióropuszy, łapaczy znów albo tatuaży brokatowych. Polecamy zwłaszcza dla grup, w których wiek uczestników jest bardzo zróżnicowany, oraz dla najmłodszych dzieci od 4-5 lat, ale sprawdzi się również przy dzieciach starszych. 
Przy wybraniu gry i warsztatów indiańskich NALEŻY wybrać również Wariant 1 lub 2.

Zapisy: 507 234 433, e-mail lub messenger
Do zobaczenia