Godziny otwarcia:   Wtorek-Piątek 14.00-20.00  Sobota-Niedziela 12.00-20.00  Warsztaty: Sobota 10.00-13.00

PLAN GOSPODARSTWA

1. Kasa

Można nabyć tu bilet wejściowy, a także drobne przekąski, napoje i pamiątki


2. Toaleta– na razie toaleta jest na terenie gospodarstwa tylko jedna. Znajdziecie tutaj też przewijak dla niemowląt. Toaleta dla osób niepełnosprawnych jest w trakcie budowy.


3. Pracownia warsztatów to pomieszczenie, w którym odbywają się warsztaty edukacyjne, a także imprezy typu: urodziny.


4. Stacja Ciuchci Balbinki– zazwyczaj swój bieg zaczyna właśnie tuż przy wejściu, jedzie wzdłuż całego gospodarstwa i wraca do przystanku początkowego. Na terenie gospodarstwa są przystanki, można wsiąść i wysiąść na dowolnym z nich. Balbinką mogą podróżować zarówno dorośli jak i dzieci. Ciuchcia jeździ co ok. godzinę.

5. Krąg ogniskowy– Na terenie gospodarstwa są dwa kręgi ogniskowe. W tym bliżej górki popołudniami bije serce Zakątka. Ognisko rozpalamy tu codziennie, każdy z Gości wtedy może się przysiąść. Jeśli to możliwe siadamy wspólnie z naszymi Gośćmi, ciepło ogniska zbliża ludzi, to najprzyjemniejsze chwile dnia.

Krąg znajdujący się bliżej sali warsztatowej jest ogniskiem przeznaczonym do rezerwacji „na wyłączność”, tutaj też odbywają się ogniska w ramach warsztatów, zbiórek harcerskich i zuchowych.

6. Sadwieloowocowy młody jeszcze co sad. Znajdziecie tu grusze, jabłonie, wiśnie, czereśnie, śliwy. Wśród odmian przeważają odmiany „stare”: krąselka, papierówka, malinówka.

7. Poletka edukacyjne– niewielkie poletka z uprawami pokazowymi, znajdziesz tutaj warzywa marchew, buraki, cebulę, czosnek, szparagi oraz zboża, między innymi: len, proso, pszenicę i inne.

Na nasze uprawy nie używamy żadnych nawozów sztucznych ani „środków ochrony roślin” nie są wiec one idealne, ale za to zdrowe. Można je również u nas kupić- zrywane prosto z ogrodu.


 8. Punkt gastronomiczny – w sezonie oferujemy prawdziwe domowe obiady przygotowywane na zamówienie, przez cały rok dostępne jest również „szybkie jedzenie”. W sprzedaży mamy również zimne i gorące napoje oraz piwo.


Obok food trucka stoi namiot, gdzie można spokojnie zjeść posiłek. Jeśli przywieziecie swoje kanapki zapraszamy do stolików i na koce na Piknikowisku.


10. Z górki na…. pontonach- czyli tor pontonowy- bez wątpienia największa atrakcja gospodarstwa. Mogą z niego korzystać zarówno dzieci jak i dorośli. Pontony są jedno i dwuosobowe. Przy torze oprócz regulaminu korzystania jest instrukcja obrazkowa-nawet dzieci radzą sobie świetnie. Zalecamy, aby dzieci wciągały ponton pod górę -w miarę możliwości- same.

11. Piaskowe szaleństwa- czyli piaskownica znajduje się pod lasem- co ważne latem, bo duża jej część jest w cieniu. Z beczek umieszczonych w piasku płynie woda, co dodatkowo pobudza dzieci do kreatywnej zabawy. Obok piaskownicy znajdziecie również karuzelę dla najmłodszych oraz hamaki do odpoczywania.

 12. Hamakowisko czyli las z hamakami. Hamaki znajdują się przy basenie i przy piaskownicy.

13. Wodne harce – czyli baseny.

Jeden basen ma głębokość wody zaledwie ok 15-20cm, aby dzieci mogły chlapać się bezpiecznie, a rodzice mogli mieć chwilę wytchnienia. Drugi głębokości ok 40cm


14. Leśna Chatka– drewniany domek dla dzieci


15. Pole lawendowe– poletko z pachnącą lawendą. Z pachnących lawendowych kwiatów robimy olejki, woreczki zapachowe a w przyszłości również mydełka.


16. Piknikowisko– miejsce gdzie można zrobić swój własny piknik. Znajdziecie tu koce i coś na wzór stolików, tu można spokojnie zjeść swoje kanapki, odpocząć. Rozstawione namioty dają dzieciom wiele możliwości wspaniałej zabawy.


17. Książkowy Zagajnik czyli strefa relaksu: las, leżak i dobra książka, czegóż chcieć więcej? Książki są różnorodne, aby każdy miał szansę znaleźć lekturę dla siebie.


Tuż obok Zagajnika Książkowego jest Malowanie na polanie:


18. Tyrolka – niemal 30 metrowy zjazd na linie. Tyrolka jest pierwszym punktem z toru przeszkód, sukcesywnie będą dodawane kolejne elementy.


19. Malowanie na polanie

20. Tor przeszkód: