Strona główna

MIEJSCE, GDZIE DZIECI MOGĄ SIĘ ZMĘCZYĆ, A RODZICE ODPOCZĄĆ

Nie ma złej pogody! Jest tylko nieodpowiednie ubranie.


Jesteśmy gospodarstwem edukacyjno-rekreacyjnym znajdującym się w miejscowości Kurabka w powiecie skierniewickim, na pograniczu województwa łódzkiego i mazowieckiego. Możesz do nas przyjechać z dziećmi, rodzinnie lub większą grupą, jeśli chcesz spędzić przyjemny dzień na wsi. Nie ma u nas wybetonowanych alejek i równiutko przyciętej trawy, ale jest cisza, spokój i naturalne miejsca zabaw dla dzieci. Mamy kolejkę Balbinkę, którą pojadą zarówno dzieci jak i rodzice, leśny tor przeszkód i labirynt. Kuchnia leśna, w której dzieci przyrządzają najlepsze „eliksiry” , a tor tubingowy rozrusza i dzieci i rodziców! Codziennie również rozpalamy ognisko, do którego możesz się przysiąść…

Jeśli lubisz naturę, ciszę i spokój. Jeśli nie przeszkadzają Ci kwitnące, wysokie trawy, niekoszone koniczyny, rosnące naturalnie zioła, jeśli nie rażą Cię nierówne leśne i polne ścieżki, cykające świerszcze, fruwające motyle…
Jeśli lubisz usiąść w gronie znajomych lub nieznajomych przy ognisku…. to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

UWAGA! Od września jeśli chcesz odwiedzić od wtorku do piątku zadzwoń przed przyjazdem, chętnie Cię ugościmy jednak jesienią pracy w gospodarstwie, na polu jest dużo i często jesteśmy zajęci pracami, ale po umówieniu się zapraszamy serdecznie.

Soboty i niedziele zapraszamy do 12.00 do 20.00

Gospodarstwo edukacyjno-rekreacyjny Leśny Zakątek zaprasza:

Nie ma u nas wybetonowanych ścieżek i czasem się zdarza, że jest błoto.

Nie stosujemy sztucznych środków ochrony roślin, dlatego nasze owoce nie są tak dorodne, jak te w sklepie, ale można je zjeść prosto z ogrodu. 

Nie wszędzie kosimy trawę, staramy się zachować jak najwięcej traw naturalnych, nie znajdziesz u nas równych, gładkich trawników, ale znajdziesz niespotykane w parkach motyle i żuki, a także  błogi spokój, ciszę, i dużo natury.
Leśny Zakątek to miejsce pozwalające odetchnąć pełną piersią, dotknąć natury, nasycić się nią, miejsce pozwalające być sobą. Nasze działania ukierunkowane są na przebywanie na świeżym powietrzu, a większość naszego gospodarstwa  jest naturalnym miejscem zabaw.  Przyroda stwarza ogrom możliwości zabawy, zachęca do rozwijania wyobraźni, rozbudza kreatywność.   

 Las, łąka, pole to wielka „sala zabaw” z często „czarodziejskimi” przedmiotami. Czasem wystarczy zwykły patyk aby otworzyć świat wyobraźni, do którego dziecko wnika i zabiera ze sobą swoich towarzyszy zabawy.

Edukacja poprzez działanie, samodzielnie odkrywanie i doświadczanie sprawia, że czas u nas biegnie zupełnie inaczej, niż gdzie indziej, a wrażenia na długo zapadają w pamięć. Leśny Zakątek to miejsce, gdzie oprócz części edukacyjnej dzieci mogą się po prostu wyszaleć, „wydziczeć”, być sobą.