Co tu można robić?

MIEJSCE, GDZIE DZIECI MOGĄ SIE ZMĘCZYĆ, A RODZICE ODPOCZĄĆ!

Stawiamy na naturę i aktywności z nią związane. Większość naszych urządzeń to urządzenia zbudowane wprost z natury (pnie drzew, labirynt zbudowany w dzikim zagajniku, rodzimy piasek) lub z rzeczy, które dostały nowe życie (kuchnia leśna, most z opon). Są też konstrukcje bardziej skomplikowane (tor tubingowy, tyrolka) ale są one w mniejszości. Nie każde dziecko umie się u nas bawić. Teren rozwija wyobraźnię i kreatywność. Nie każde dziecko widzi w patyku miecz świetlny, a w szałasie z gałęzi pałac, nie dla każdego błotna kałuża w piaskownicy będzie oceanem.

Leśny Zakątek to miejsce specyficzne, kraina spokoju, gdzie królują dzieci i ich marzenia. A rodzice…? Rodzice mają się zrelaksować i nie przeszkadzać, pozwolić dzieciom mieć swój własny świat, w których dorośli są obecni wtedy, kiedy dzieci poproszą o pomoc, nie narzucają się, nie ingerują, jeśli nie ma takiej potrzeby.

I pamiętaj: nie ma złej pogody, jest tylko niewłaściwe ubranie!

Jesień w Leśnym Zakątku:

(Kliknięcie w zdjęcie kieruje do filmiku, opis wszystkich miejsc Leśnego Zakątka można przeczytać na dole strony, pod zdjęciami)

Niebawem:

KULIG PONTONOWY

TOR PONTONOWY

– bez wątpienia największa atrakcja gospodarstwa. Mogą z niego korzystać zarówno dzieci jak i dorośli. Pontony są jedno i dwuosobowe. Przy torze oprócz regulaminu korzystania jest instrukcja obrazkowa – nawet dzieci radzą sobie świetnie. Zalecamy, aby dzieci wciągały ponton pod górę -w miarę możliwości- same.

KOLEJKA BALBINKA  jedzie wzdłuż całego gospodarstwa i wraca do przystanku początkowego. Na terenie gospodarstwa są przystanki, można wsiąść i wysiąść na dowolnym z nich. Balbinką mogą podróżować zarówno dorośli jak i dzieci.

OGNISKO rozpalamy codziennie. Na ognisko można przywieźć swoje kiełbaski, można też kupić je u nas. Mamy dwa kręgi ogniskowe- jeden, bliżej namiotu, do którego każdy może się przysiąść i drugie, zlokalizowany nieco dalej przeznaczony dla większych grup zorganizowanych wykorzystywany przy organizacji urodzin, spotkań integracyjnych.

TOR PRZESZKÓD:

Przeszkody o różnym stopniu trudności: od spaceru po oponach, przez linowy mostek, równoważnię i ściankę linową.
I przedszkolaki będą mieć radość z pokonania toru ale i starsze dzieci mogą być zakończone, że to wcale, nie jest tak proste jak się wydaje na pierwszy rzut oka.

NAKARM POTWORKA

Nasze potworki to straszne głodomorki, sprawdź czy dasz radę je nakarmić i z jakiej odległości to zrobisz. Rzucaj do celu. To nie jest wcale takie proste, zwłaszcza kiedy wieje wiatr.

KSIĄŻKOWY ZAGAJNIK

Książkowy zagajnik czyli strefa relaksu: las, leżak i dobra książka, czegóż chcieć więcej? Książki są różnorodne, aby każdy miał szansę znaleźć lekturę dla siebie.
Jedna z półek przeznaczona jest dla książek Joanny Szarańskiej, której książki szczególnie polecamy.
 

TYROLKA – niemal 30 metrowy zjazd na linie.  Dla starszych i tych młodszych. Tyrolka jest przeznaczona dla osób o wadze poniżej 70kg.

MALOWANIE NA POLANIE

W lesie znaleźć można farby, pędzle oraz folie do malowania. Dopóki warunki pogodowe pozwolą, malowanie na polanie czeka na chętnych malarzy.

HAMAKOWISKO (będzie działać od maja)czyli las z hamakami. Hamaki i kokony znajdują się przy basenie i przy piaskownicy.
Latem panuje tutaj przyjemny cień. Wśród hamaków są również huśtawki dla najmłodszych dzieci.

TRZEPAKI

Trzepaki  to wyzwanie dla starszych i bardziej sprawnych dzieci. Korzystanie z trzepaków tylko pod opieką dorosłych opiekunów!

PIASKOWNICA znajduje się pod lasem- co ważne latem, bo duża jej część jest w cieniu. Z beczek umieszczonych w piasku płynie woda, co dodatkowo pobudza dzieci do kreatywnej zabawy. Obok piaskownicy znajdziecie również karuzelę dla najmłodszych dzieci. 

LABIRYNT 

Wejście do labiryntu możliwe jest tylko przez tunel wys. 85cm.

OGNISKO

Rozpalamy codziennie. Na ognisko można przywieźć swoje kiełbaski, można też kupić je u nas. Mamy dwa kręgi ogniskowe- jeden, bliżej namiotu, do którego każdy może się przysiąść i drugie, zlokalizowany nieco dalej przeznaczony dla większych grup zorganizowanych wykorzystywany przy organizacji urodzin, spotkań integracyjnych.

ZA OKOŁO 3 MIESIĄCE….

Ognisko_kulig_bolimow

KULIG (SANKI CIĄGNIĘTE SĄ PRZEZ TRAKTOR!)

Od późnej jesieni (listopad) do wczesnej wiosny (marzec) oferujemy przejażdżkę kuligiem. Jeśli nie ma śniegu po trasie kuligu ciągnięte są pontony, jeśli aura zmieni się na zimową pontony są zamieniane na sanki, trasa kuligu ma długość ok 1,5km. Jest on poprowadzony w całości po naszym terenie, nie ma niebezpieczeństwa napotkania innych pojazdów.