tematy warsztatów sobotnich, warsztaty, warsztaty sobotnie

Warsztaty szycia- przytulanka Nanib

O Nanibach

Wczoraj odbyły się warsztaty dla dzieci, na których dzieci prawie samodzielnie przygotowały przytulanki- Naniby.

Najpierw dzieci dowiedziały się co to są Naniby, skąd się wzięły i gdzie można spotkać te prawdziwe, a po usłyszeniu nanibowej historii postanowiliśmy stworzyć swoje przytulanki.

Praca była dosyć trudna, bo maskotki wykonywaliśmy od samego początku czyli od odrysowania i wycięcia formy na tkaninie. Kolory tkanin dzieci wybierały samodzielnie, dzięki czemu każdy skrzat jest niepowtarzalny. Zobaczcie sami, jak praca wre:

Najpierw odrysowujemy formę na tkaninie

Później kroimy, a w zasadzie w tym przypadku wycinamy

I z tym zadaniem dzieci poradziły sobie świetnie:

Szyjemy ręcznie

Musieliśmy też jeden z elementów uszyć ręcznie, a najtrudniejsze ze wszystkiego było…. nawleczenie igły!

Z szycia ręcznego jest niewiele zdjęć, bo przy tej czynności potrzeba było więcej pomocy. Elementy skrzacików zostały szyte na maszynie do szycia, ale dokładnie z tych kawałków, które dzieci wycięły wcześniej. Gotowe brzuszki trafiły do rąk dzieci, pozostało ich napełnienie…

Wypychanie brzuszków

Ta część była chyba najprzyjemniejsza ze wszystkich: mięciutki wypełniacz był tak przyjemnie delikatny że chciało się zanurzyć z nim małe rączki i się bawić, ale brzuszki naszych nanibków nie chciały czekać. Oprócz brzuszków wypełniliśmy jeszcze czapeczki i zostało już tylko najważniejsze, czyli połączenie obu puchatych elementów i noska. Tutaj też nie ma zdjęć, bo to trudniejsza rzecz i pomoc była potrzebna, ale w końcu udało się i nasze Naniby stały się rzeczywistością.

Tak się prezentują nasze dzieła:

Ach, szkoda że nie da się tak prawdziwie uchwycić tej dumy w oczach dzieci! Daliśmy radę, każdy zabrał do domu swojego małego przyjaciela!

Zapraszamy na warsztaty w najbliższą sobotę, będziemy rozweselać szary listopad, a z uwagi na bliskie Święto Niepodległości dzieci stworzą patriotyczne magnesy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s