tematy warsztatów sobotnich, warsztaty sobotnie

Tematy warsztatów sobotnich w najbliższym czasie

Przedstawiamy tematy sobotnich warsztatów w najbliższym czasie:

Przypominamy, że sobotnie warsztaty są dostępne dla dzieci w wieku 5-12 lat. Podczas tych zajęć rodzice mają czas dla siebie, ponieważ dzieci przez trzy godziny zostają po naszą opieką. Po tym czasie rodzic wraz z dzieckiem biorącym udział w warsztatach może pozostać na terenie Zakątka aż do zamknięcia bez dodatkowych opłat.

Czas przeznaczony na warsztaty wykorzystujemy maksymalnie:

Edukacja

Zawsze jest część edukacyjna, podczas której staramy się „przemycić” dzieciom trochę wiedzy najczęściej podczas zabawy, odgadywania zagadek, spaceru czy rozwiazywania zadań.

Praca warsztatowa

Druga, nieodłączna część warsztatów to praca manualna- dzieci wykonują pracę związaną z tematem warsztatów. Pracę zabierają oczywiście ze sobą do domu. Prace dobieramy tak, aby dzieci w różnym wieku mogły sobie poradzić z jej wykonaniem. Jeśli praca jest trudniejsza oczywiście młodsze dzieci mogą liczyć na naszą pomoc, ale nie wykonujemy pracy za nich. Wspieramy, motywujemy, pomagamy, ale przede wszystkim stawiamy na samodzielność, prace wiec nie zawsze są idealne ale zawsze są własnoręczne i wyjątkowe.

Śniadanie

Po ciężkiej pracy dzieci zazwyczaj są baaaardzo głodne. Zawsze na warsztatach zapewniamy cos do jedzenia i do picia. Jeśli jest to śniadanie- dzieci zazwyczaj przygotowują je samodzielnie, czasem z niewielkim wsparciem. Nikt dzieci nie pospiesza, nikt nie denerwuje się, że masło znów wylądowało nie tam, gdzie trzeba, albo że mleko jest na stole zamiast w miseczce, a duma z samodzielne przygotowanego posiłku, którą obserwujemy na twarzach najmłodszych uczestników jest po prostu nie do opisania!

Ruch na świeżym powietrzu i zabawa

To ostatni, ale bardzo ważny element. Zazwyczaj tym kończymy nasze warsztaty. Wyjście na tyrolkę i pontony to taka „nagroda” za wykonaną pracę, a dla nas jest to czas konieczny aby dzieła naszych milusińskich mogły wyschnąć, zastygnąć aby rodzice mogli zabrać je do domu.

Rozwój społeczny

Podczas każdych naszych warsztatów Wasze dzieci nawiązują kontakty z innymi dziećmi w podobnym wieku. Uczą się współpracować, rozmawiać, ale i rywalizować, kiedy np. na koniec zajęć oglądamy wspólnie nasze prace. Uczą się razem bawić i pomagać sobie, kiedy sytuacja tego wymaga. Uczą się wyrażać swoje potrzeby i okazywać emocje. A my wspieramy ich w tym całym sercem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s