Bez kategorii

Czy Leśny Zakątek w Kurabce to jest park rozrywki?

Często słyszymy, że porównujecie Zakątek z parkami rozrywki z najbliższej okolicy, ale to zupełnie bezcelowe. Leśny Zakątek jest gospodarstwem, nie parkiem rozrywki. Chociaż z jednej strony cieszy, że jesteśmy porównywani do większych, profesjonalnych miejsc, ale z drugiej strony przecież w tym porównaniu nie mamy równych szans.

Nie jest to park rozrywki tylko gospodarstwo.

Zdarza się, że czasem widzimy rozczarowanie na twarzach naszych Gości, że spodziewali się znaleźć u nas rozrywki jak w profesjonalnych rozrywkowych miejscach, a tu jest zupełnie inny klimat. Nie jesteśmy parkiem rozrywki i nie mamy aspiracji się stać parkiem. Jesteśmy gospodarstwem. Jest tu pole, trawa, łąka, las, piach. Jest cisza, spokój. Jest wieś.

Sad w maju

Nie ma tu ani elektrycznych karuzeli, ani rolercoasterów. Jest natura.

Największą, nie tylko fizycznie, „atrakcją” w gospodarstwie jest niewątpliwie tor tubingowy. Jest to tor o długości ponad 30 metrów, po którym zjeżdża się na specjalnych pontonach. Z toru można korzystać samodzielnie, jak ze wszystkich dostępnych tutaj miejsc.

Kolejnym miejscem do zabawy jest labirynt. Labirynt położony jest w całości w młodym lesie klonowym, idąc ma się wrażenie, że cała droga to liściasty tunel.

Tor przeszkód zbudowany jest z naturalnych materiałów (kłody drewna) oraz z materiałów z odzysku- opon. Nie ma nic wspólnego ze znanymi Wam z placów zabaw zabawkami. Przez to jest nieco bardziej wymagający i trudniejszy, ale bardzo lubiany przez dzieci. Zwłaszcza wiszący most oponowy, albo poukładane dookoła ogromnej opony kłody drewniane nazwane przez nas zbiegowiskiem.

Tyrolka- to zjazd na siedzisku zawieszonym na linie. Długość zjazdu ok 30m.

Jednym z ulubionych miejsc dla dzieci w różnym wieku jest też piaskownica, w której znajdziecie głównie metalowe stare naczynia- miski, garnuszki, kanki. Najlepsza jednak jest woda, wypływająca z beczek po odkręceniu kranu.

Dla małych artystów mamy też miejsce, gdzie mogą malować. Każdego dnia uzupełniamy zapas farb i białej folii, na której mali artyści tworzą obrazy. Kawałek dalej znajdziemy miejsce do tkania i makramy.

Niewątpliwie coś bez czego nie można sobie wyobrazić Leśnego Zakątka to ognisko. Coś, co sprawia, że czasem zupełnie obcy sobie ludzie stają się sobie w jakiś sposób bliscy, rozmawiają, wspólnie pieką nad ogniskiem kiełbaski.

Nie ma tłumów.

Nie ma kolejek, nie ma setek ludzi i hałasu z tym związanego. Nawet w weekendy, kiedy gości jest więcej, nie trzeba się martwić, że będzie trzeba na cokolwiek długo czekać.

Nie ma animatorów organizujących dzieciom czas.

W Zakątku stawiamy na rozwój wyobraźni i kreatywności dzieci. Nie organizujemy dzieciom czasu, ale dajemy możliwości, aby dzieci, same lub z rodzicami mogły sobie ten czas zapełnić. Animator pojawia się tylko na specjalne okazje takie jak urodziny Zakątka czy Dzień Dziecka. Dzieci i rodzice, którzy czują klimat tego miejsca nie nudzą się pomimo braku animatora.

Jest niedrogo.

Bilet wstępu na teren gospodarstwa jest zdecydowanie tańszy niż do parków rozrywki. Koszt całodziennego biletu, w cenę którego wliczone jest korzystanie z terenu bez dodatkowych opłat to 25zł/osoby. Można przyjechać ze swoim jedzeniem (co odradzamy w czasie upałów- chyba że przywieziecie jedzenie w lodówce turystycznej!). Na terenie gospodarstwa jest food truck- z wyprzedzeniem (dzień- dwa dni przed przyjazdem) można zamówić domowy obiad, albo zamówić to co jest dostępne na bieżąco, a co dzieci lubią najbardziej czyli frytki i nugetsy. Z dań, które są bardzo przystępne cenowo, można zawsze kupić kiełbaskę, którą samodzielnie piecze się na ognisku.

Jest cisza, spokój i można miło spędzić cały dzień.

Tak to prawda- cisza i spokój jest tu nieprawdopodobna! Z wyjątkiem dni, kiedy gdzieś na okolicznych polach są prowadzone prace polowe- ale to dla dzieci zazwyczaj jest dodatkowa niesamowita atrakcja! Po za tym cicho i spokojnie, dla miłośników wiejskich, sielskich klimatów to naprawdę mega relaksujące miejsce. A dzieci mogą rozwijać swoją wyobraźnię i kreatywność do woli.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s