Bez kategorii

Leśny Zakątek- co to jest?

W miejscowości Kurabka znajduje się gospodarstwo edukacyjno-rekreacyjne Leśny Zakątek. Co to jest? Gospodarstwo, jak sama nazwa wskazuje. Jednak nieco inne niż pozostałe gospodarstwa. Nie hoduje się tutaj krów ani kur, ale uprawia się różne rośliny, nie kosi się trawy, nie używa się środków zwalczających chwasty. Nie spodziewaj się więc, że zastaniesz tutaj pięknie przystrzyżone trawniki, idealnie zadbane grządki czy piękne łany zbóż. Stawiamy przede wszystkim na naturę, a w naturze dzieje się to trochę inaczej niż na sielankowych obrazkach, o czym może się przekonać odwiedzając Leśny Zakątek w Kurabce.

Widok na ognisko i tor tubingowy w Kurabce

Kwitnące kłosy traw, w których od połowy lata brodzi się po pas! kwitnące „chwasty” czyli tak naprawdę ogromna ilość różnych ziół, wiele gatunków różnorodnych owadów: motyli, żuków czy świerszczy, które są tu dlatego, że trawy mogą wyrosnąć i wykwitnąć niekoszone. Ławki z drewnianych kłód i pnie drewna służące za siedziska, stoliki z recyklingu, nierówne, nie brukowane, a czasem nawet niewydeptane ścieżki… W lesie zwalone kłody drzew, czasem skręcone, czasem związane a czasem po prostu leżące. W piaskownicy kanki, garnuszki i miski a w starych beczkach woda… taki jest właśnie Leśny Zakątek.

Równoważnia – tor przeszkód Leśny Zakątek

Nie jest to miejsce dla wszystkich, więc zanim odwiedzisz to miejsce, poczytaj, obejrzyj zdjęcia i przekonaj się czy aby na pewno to Twoje klimaty…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s