Bez kategorii

Garść niezbędnych informacji.

Zapowiada się wspaniała pogoda zamieszczam więc znów zbiór informacji dotyczących  dzisiejszego dnia, aby ułatwić i Państwu i sobie organizacyjne sprawy.

  • Dziś od 9.00 do 12.00 mamy warsztaty dla dzieci. W tym czasie gospodarstwo dla pozostałych Gości jest jeszcze zamknięte. Dzieci z Warsztatów w kameralnym gronie bawią się wtedy na terenie, jeździmy kuligiem natomiast jest to tylko dla dzieci zapisanych na warsztaty.
  • Od godz. 12.00 mogą przyjechać pozostali goście. I tu wielka prośba do Państwa, którzy dziś się do nas wybierają: Nie przyjeżdżajcie przed 12, przyjedźcie te 10 czy 15 minut później, aby umożliwić rodzicom odebranie dzieci z warsztatów. Kulig na Was poczeka, jeśli będzie trzeba będziemy otwarci te 15 minut czy nawet godzinę dłużej. Na pewno każdy zdąży pojechać na kuligu, i pozjeżdżać na pontonach a ognisko będzie płonąć do 20.00!  Jeśli przyjedziecie te 15 minut później na pewno usprawni to i Państwu i nam organizację dnia, a z  całą pewnością nie będziecie stratni z tego powodu.
  • Kasa, gdzie można nabyć bilety  mieści się zaraz za bramą (szklane drzwi). 
  • Opaski- upominajcie się o opaski przy zakupie biletów. Już wiemy ze to najlepsze rozwiązanie. Opaska musi być założona na nadgarstek (nie na czapkę) zaklejona tak, aby się nie zsunęła. Pilnujcie abyście tę opaskę mieli cały czas, bo może się zdarzyć że o nią zapytamy.

 

  • Parking- niestety obawiamy się, że nasz parking nie zdoła pomieścić wszystkich samochodów. Na lato postaramy się jakoś temu zaradzić, natomiast teraz niestety ale w przypadku braku miejsc trzeba parkować wzdłuż ulicy.  Nie wjeżdżajcie w podwórko, bo tam nie ma dość miejsca, a jest woda, której teraz pod śniegiem nie widać.  Nie wjeżdżajcie też na pole, bo tu zaraz jest ognisko i tamtędy przejeżdżać będzie kulig (dziś będzie duża pętla).  Pozostaje więc parking wzdłuż wjazdu do budynku kiosku, oraz parkowanie wzdłuż ulicy. 

 

  • Miejsce do palenia. Apelujemy bardzo o przestrzeganie zakazów palenia. Miejsce do palenia jest na końcu parkingu zaraz przy wejściu. Od ogniska jest to naprawdę niedaleko. Dla Państwa wygody drugie miejsce do palenia zrobiliśmy przy namiocie- stoi tam popielnica, oznakować nie zdążyliśmy, ale przecież każdy palący wie jak wygląda popielnica;-)

 

  • Ognisko. Dziś ognisko rozpalimy ok godz 13, jeśli będzie potrzeba, to będą dwa ogniska. Ognisko będzie płonąć przez cały dzień aż do 20 tak, że każdy zdąży się ogrzać. 
  • Kiełbaski na ogniska można kupić w sali, opłata jest już teraz od razu przy zakupie. 
  • Kulig – może się zdarzyć tak, że aby pojechać kuligiem będzie trzeba zaczekać na swoją kolej. Tu prośba do Państwa o ustawienie i pilnowanie kolejki. Kierowca jeździ więc, nie widzi kto i jak długo czeka, ani tym bardziej kto był pierwszy;-)  Prośba też, aby najpierw pojechać tylko raz i oddać miejsca tym, którzy jeszcze nie jechali, aby każdy mógł się przejechać, a dopiero jak kolejki nie będzie to można sobie pojeździć więcej.

 

  • Telefon. 

         Kochani, dziś możecie się do nas nie dodzwonić. Staram się wszystkie informacje umieścić tutaj,         abyście nie musieli o nic dopytywać. Od 9 do 12 opiekujemy się dziećmi, nie  odbieram wtedy telefonów (chyba ze od rodziców dzieci,  które u nas są). Od 12 do 13 przygotuję dla Was salę, abyście po kuligu mogli się ogrzać i osuszyć  ubranie, a później jesteśmy już całkiem dla Was, ale często nie ma kiedy tego telefonu odebrać,bo cały czas jesteśmy tu w biegu, a i zasięg marniutki.

Najczęstsze pytanie: czy można/trzeba się zapisywać? Nie trzeba przyjeżdżajcie po prostu. Najwyżej trzeba będzie poczekać na swoją kolej na kulig.

Do zobaczenia!

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s