Bez kategorii

PLAN

PLAN GOSPODARSTWA

Plan gospodarstwa

1. Kasa

Można nabyć tu bilet wejściowy, a także drobne przekąski, napoje i pamiątki

2. Toleta– na razie toaleta jest na terenie gospodarstwa tylko jedna. Znajdziecie tutaj też przewijak dla niemowląt. Toaleta dla osób niepełnosprawnych jest w trakcie budowy.

3. Pracownia warsztatów to pomieszczenie, w którym odbywają się warsztaty edukacyjne,  a także imprezy typu: urodziny. 

4. Stacja Ciuchci Balbinki– zazwyczaj swój bieg zaczyna właśnie tuż przy wejściu, jedzie wzdłuż całego gospodarstwa i wraca do przystanku początkowego. Na terenie gospodarstwa  są przystanki, można wsiąść i wysiąść na dowolnym z nich. Balbinką mogą podróżować zarówno dorośli jak i dzieci. Ciuchcia jeździ co ok. godzinę. 


5. Krąg ogniskowy– Na terenie gospodarstwa są dwa kręgi ogniskowe. W tym bliżej górki popołudniami bije serce Zakątka. Ognisko rozpalamy tu codziennie, każdy z Gości wtedy może się przysiąść. Jeśli to możliwe siadamy wspólnie z naszymi Gośćmi, ciepło ogniska zbliża ludzi, to najprzyjemniejsze chwile dnia.


 

Krąg znajdujący się bliżej sali warsztatowej jest ogniskiem przeznaczonym do rezerwacji „na wyłączność”, tutaj też odbywają się ogniska w ramach warsztatów, zbiórek harcerskich i zuchowych. 


 6. Sadwieloowocowy młody jeszcze co sad. Znajdziecie tu grusze, jabłonie, wiśnie, czereśnie, śliwy. Wśród odmian przeważają odmiany „stare”: krąselka, papierówka, malinówka.

 

7. Poletka edukacyjne– niewielkie poletka z uprawami pokazowymi- w roku 2020 były to różne rodzaje zbóż oraz warzywa- na razie z powodu sytuacji hydrologicznej w 2021 tylko częściowo są uprawione- jak tylko będzie to możliwe poletka będą uprawione. 


 
8. Punkt gastronomiczny – w sezonie oferujemy prawdziwe domowe obiady przygotowywane na zamówienie, przez cały rok dostępne jest również „szybkie jedzenie”. W sprzedaży mamy również zimne i gorące napoje oraz piwo.

Obok food trucka stoi namiot, gdzie można spokojnie zjeść posiłek. Jeśli przywieziecie swoje kanapki zapraszamy do stolików i na koce na Piknikowisku.

10. Z górki na…. pontonach- czyli tor pontonowy- bez wątpienia największa atrakcja gospodarstwa. Mogą z niego korzystać zarówno dzieci jak i dorośli. Pontony są jedno i dwuosobowe. Przy torze oprócz regulaminu korzystania jest instrukcja obrazkowa-nawet dzieci radzą sobie świetnie. Zalecamy, aby dzieci wciągały ponton pod górę -w miarę możliwości- same.

 

11. Piaskowe szaleństwa- czyli  piaskownica znajduje się pod lasem- co ważne latem, bo duża jej część jest w cieniu. Z beczek umieszczonych w piasku płynie woda, co dodatkowo pobudza dzieci do kreatywnej zabawy. Obok piaskownicy znajdziecie również karuzelę dla najmłodszych oraz hamaki do odpoczywania.

 

 12. Hamakowisko czyli las z hamakami. Hamaki znajdują się przy basenie i przy piaskownicy.

13. Wodne harce – czyli baseny. 

Jeden basen ma głębokość wody  zaledwie ok 15-20cm, aby dzieci mogły chlapać się bezpiecznie, a rodzice mogli mieć chwilę wytchnienia. 

 Drugi głębokości ok 40cm

14. Leśna Chatka– drewniany domek dla dzieci.

15. Pole lawendowe– poletko z pachnącą lawendą. Z pachnących lawendowych kwiatów robimy olejki, woreczki zapachowe a w przyszłości również mydełka.


 

16. Piknikowisko– miejsce gdzie można zrobić swój własny piknik. Znajdziecie tu koce i coś na wzór stolików, tu można spokojnie zjeść swoje kanapki, odpocząć. Rozstawione namioty dają dzieciom wiele możliwości wspaniałej zabawy.

17. Książkowy Zagajnik czyli strefa relaksu: las, leżak i dobra książka, czegóż chcieć więcej? Książki są różnorodne, aby każdy miał szansę znaleźć lekturę dla siebie. 

Tuż obok Zagajnika Książkowego jest Malowanie na polanie:

18. Tyrolka – niemal 30 metrowy zjazd na linie. Tyrolka jest pierwszym punktem z toru przeszkód, sukcesywnie będą dodawane kolejne elementy.

Tor przeszkód:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s